PURR Rio Ahoy

Loppuunmyyty

Voikko akhalteke-ori PURR Rio Ahoy. Ori on rekisteröity SKHH ry:n keppihevosrekisteriin ja sillä on Keppihevospassit-tunnistesiru.

Valmistettu kestävästi käsin ommellen velboasta ja tuettu tukikankaalla. Harja karvakangasta ja silmät tekonahkaa. Upotetut sieraimet. Korvissa taipuvaa koviketta.

Koko yli A3 ja keppi 48,5 cm

Lähetetään täytteiden ja kepin kanssa.

Hevosta on olemassa vain yksi kappale.

Huom! Ilmoitathan hevosen tilattuasi uuden omistajan nimen minulle sähköpostilla (purremadesign@gmail.com), jotta voin muokata sen rekisteritietoihin!


Hoito: Puhdistus kostealla liinalla. Kangas ja väritykset voivat kulua liiallisesta harjaamisesta ja suorasta auringonvalosta. Vältä kastelemista. Hevosta kannatta nostaa vain kepistä, jotta pään täytteet eivät muuta muotoaan. Suitsia käytettäessä liiallinen vetäminen ohjista ja liian kireät remmit voivat myös muokata täyttöä, jolloin hevosen muoto kärsii.

150,00 €